Saygıdeğer Üyelerimiz, Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler ve Çok değerli Çocuklarımız,
 
Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum
Köyü  Kültür ve Dayanışma Derneği’miz in  2016 tarihinde gerçekleştirdiği 8. Olağan Genel Kurulu’na göstermiş olduğunuz ilgiye ve bizlere vermiş olduğunuz desteğe şahsım ve yönetim kurulum adına  teşekkür ederim.
 
Değerli hemşerilerim; resmi derneğimiz 2006 yılında köyümüz ileri gelen büyükleri tarafından, birlik-beraberlik, dayanışma, örf-adet, gelenek- göreneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kurulmuştur. Bundan evvel dernekleşme adına değerli büyüklerimiz kökleri çok daha eskiye dayanan dernekleşme faaliyetlerinin çekirdeği diyebileceğimiz temelleri attılar. Derneğimiz, tüm köylülerimize hizmet vermektedir. Bu bağlamda aramızda bulunan ve emeği geçen tüm kurucularımıza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Şu an aramızda bulunmayan tüm Üyelerimizi de Şükranla Yâd Ediyoruz. Allah, Bütün Geçmişlerimize Rahmet Eylesin.
 
Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurulmasını akrabalık bağlarının yanında, hemşerilik bağlarının güçlenmesini sağlar.
 
“Güzel şeyler yapmak, şu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek, hayırlı işlere vesile olmak niyetindeyiz.’’
 
Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin mutlaka eksiklikleri var, yapılması gereken çok iş var. Yapmak niyetinde olduğumuz projelerin sizlerin katılım ve destekleri ile anlam kazanacağını bilmenizi istiyoruz. Sizlerin aktif katılımı ile derneğimiz işlevini kendisinden beklenen misyonu tam olarak eda etmiş olacaktır. Bu amaçla derneğimizi  omuz omuza vererek, sosyal ve kültürel anlamda eksikliklerimizin giderileceği kaliteli bireyler yetişmesine destek olan bir yapı haline getirmeyi hedefliyoruz.
 
Bu kapsamda yapmayı planladığımız sosyal faaliyetlerimizden;
 
• Kişisel Gelişim Proğramları
• Kültür Gezileri
• Bayram Programları
• Piknik Şöleni  
• Ramazan Etkinlikler
 
Bizler birbirimizden kopamayız, birbirimizi unutamayız. Acı günümüzde de mutlu günümüzde de hep bir arada olduk ve böylede olmaya devam edeceğiz. Bu şekilde düzenlenecek olan tüm sosyal faaliyetlerimizin amacı da budur.
 
Köyümün değerli insanları,
 
Sizleri derneğimize sahip çıkmaya birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeye davet ediyoruz.
 
Değerli Görüş ve Önerilerinizi gerek internet  kanalıyla , dilerseniz şahsım ve yönetim kurulumuza sözlü veya yazılı olarak iletebilirsiniz.     
 
En içten dileklerimle sizleri şahsım ve yönetim kurulum adına saygı ve sevgilerimle selamlarım
 
Dernek Başkanı